87 zemalja u borbi za Oscara za najbolji strani film! Hrvatski adut je “Osmi povjerenik”
8. listopada 2018.
Nikola Knežević (1735 Članci)
Podijeli

87 zemalja u borbi za Oscara za najbolji strani film! Hrvatski adut je “Osmi povjerenik”

Akademija je objavila popis 87 država, odnosno 87 filmova koji se bore za nagradu za najbolji strani film, a među njima je i Hrvatska s filmom “Osmi povjerenik”.

87 država se bori za Oscara za najbolji strani film, a ove godine po prvi put svoje filmove imaju Malawi i Niger. 91. dodjela Oscara bit će održana 24. veljače 2019. godine u Dolby Theatreu u Hollywoodu (Los Angeles, Kalifornija).

Evo popisa svih kandidata za nominacije za Oscara koje će biti objavljene 22. siječnja sljedeće godine:

Afganistan, “Rona Azim’s Mother,” Jamshid Mahmoudi
Alžir, “Until the End of Time,” Yasmine Chouikh,
Argentina, “El Ángel,” Luis Ortega,
Armenija, “Spitak,” Alexander Kott,
Australija, “Jirga,” Benjamin Gilmour,
Austrija, “The Waldheim Waltz,” Ruth Beckermann,
Bangladeš, “No Bed of Roses,” Mostofa Sarwar Farooki,
Bjelorusija, “Crystal Swan,” Darya Zhuk,
Belgija, “Girl,” Lukas Dhont,
Bolivija, “The Goalkeeper,” Rodrigo “Gory” Patiño,
Bosna i Hercegovina, “Never Leave Me,” Aida Begić,
Brazil, “The Great Mystical Circus,” Carlos Diegues,
Bugarska, “Omnipresent,” Ilian Djevelekov,
Crna Gora, “Iskra,” Gojko Berkuljan,
Češka, “Winter Flies,” Olmo Omerzu,
Čile, “…And Suddenly the Dawn,” Silvio Caiozzi,
Danska, “The Guilty,” Gustav Möller,
Dominikanska Republika, “Cocote,” Nelson Carlo De Los Santos Arias,
Egipat, “Yomeddine,” A.B. Shawky,
Ekvador, “A Son of Man,” Jamaicanoproblem,
Estonija, “Take It or Leave It,” Liina Trishkina-Vanhatalo,
Finska, “Euthanizer,” Teemu Nikki,
Filipini, “Signal Rock,” Chito S. Roño,
Francuska, “Memoir of War,” Emmanuel Finkiel,
Grčka, “Polyxeni,” Dora Masklavanou,
Gruzija, “Namme,” Zaza Khalvashi,
Hong Kong, “Operation Red Sea,” Dante Lam,
Hrvatska, “The Eighth Commissioner,” Ivan Salaj,
Indija, “Village Rockstars,” Rima Das,
Indonezija, “Marlina the Murderer in Four Acts,” Mouly Surya,
Island, “Woman at War,” Benedikt Erlingsson,
Iran, “No Date, No Signature,” Vahid Jalilvand,
Irak, “The Journey,” Mohamed Jabarah Al-Daradji,
Italija “Dogman,” Matteo Garrone,
Izrael, “The Cakemaker,” Ofir Raul Graizer,
Japan, “Shoplifters,” Hirokazu Kore-eda,
Jemen, “10 Days before the Wedding,” Amr Gamal,
Južna Afrika, “Sew the Winter to My Skin,” Jahmil X.T. Qubeka,
Južna Koreja, “Burning,” Lee Chang-dong,
Kambodža, “Graves without a Name,” Rithy Panh,
Kanada, “Family Ties,” Sophie Dupuis,
Kazahstan, “Ayka,” Sergey Dvortsevoy,
Kenija, “Supa Modo,” Likarion Wainaina,
Kina, “Hidden Man,” Jiang Wen,
Kolumbija, “Birds of Passage,” Cristina Gallego, Ciro Guerra,
Kosovo, “The Marriage,” Blerta Zeqiri,
Kostarika, “Medea,” Alexandra Latishev,
Latvija, “To Be Continued,” Ivars Seleckis,
Libanon, “Capernaum,” Nadine Labaki,
Litva, “Wonderful Losers: A Different World,” Arunas Matelis,
Luksemborg, “Gutland,” Govinda Van Maele,
Mađarska, “Sunset,” László Nemes,
Makedonija, “Secret Ingredient,” Gjorce Stavreski,
Malavi, “The Road to Sunrise,” Shemu Joyah,
Maroko, “Burnout,” Nour-Eddine Lakhmari,
Meksiko, “Roma,” Alfonso Cuarón,
Nepal, “Panchayat,” Shivam Adhikari,
Niger, “The Wedding Ring,” Rahmatou Keïta,
Nizozemska, “The Resistance Banker,” Joram Lürsen,
Norveška, “What Will People Say,” Iram Haq,
Novi Zeland, “Yellow Is Forbidden,” Pietra Brettkelly,
Njemačka, “Never Look Away,” Florian Henckel von Donnersmarck,
Pakistan, “Cake,” Asim Abbasi,
Palestina, “Ghost Hunting,” Raed Andoni,
Panama, “Ruben Blades Is Not My Name,” Abner Benaim,
Paragvaj, “The Heiresses,” Marcelo Martinessi,
Peru, “Eternity,” Oscar Catacora,
Poljska, “Cold War,” Pawel Pawlikowski,
Portugal, “Pilgrimage,” João Botelho,
Rumunjska, “I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians,” Radu Jude,
Rusija, “Sobibor,” Konstantin Khabensky,
Singapur, “Buffalo Boys,” Mike Wiluan,
Slovačka, “The Interpreter,” Martin Šulík,
Slovenija, “Ivan,” Janez Burger,
Srbija, “Offenders,” Dejan Zecevic,
Španjolska, “Champions,” Javier Fesser,
Švedska, “Border,” Ali Abbasi,
Švicarska, “Eldorado,” Markus Imhoof,
Tajland, “Malila The Farewell Flower,” Anucha Boonyawatana,
Tajvan, “The Great Buddha+,” Hsin-Yao Huang,
Tunis, “Beauty and the Dogs,” Kaouther Ben Hania,
Turska, “The Wild Pear Tree,” Nuri Bilge Ceylan,
Ukrajina, “Donbass,” Sergei Loznitsa,
Urugvaj, “Twelve-Year Night,” Álvaro Brechner,
Velika Britanija, “I Am Not a Witch,” Rungano Nyoni,
Venezuela, “The Family,” Gustavo Rondón Córdova,
Vijetnam, “The Tailor,” Buu Loc Tran, Kay Nguyen