Twisted Sister se ponovno okupljaju za 50 godina benda

Dee Snider je za Ultimate Classic Rock potvrdio kako će se bend Twisted Sister ponovno okupiti kako bi obilježio okruglu obljetnicu s turnejom 2026. Točni datumi i lokacije održavanja koncerata još nisu poznati.

Snider je u izjavi rekao: „Ako imate dovoljno sreće da budete u bendu koji ljudi još uvijek žele vidjeti nakon pedeset godina(!), kako možete ne odgovoriti na poziv? 2026. Twisted F***ing Sister će nastupati na pozornicama diljem svijeta jer MI JOŠ UVIJEK ŽELIMO ROKATI!!“

Govoreći za SiriusXM’s „Trunk Nation With Eddie Trunk“, Dee Snider je ispričao: „To je zaista bila prekretnica. U ožujku sam napunio 70 godina. Prekretnice su ono što jesu, ali istovremeno su i vrijeme kad ljudi promišljaju. I ja, razmišljajući, shvatio sam, vau, sljedeće godine je 50 godina otkako sam se pridružio TWISTED SISTER-u, otkako smo postali – ja, Eddie (Ojeda, gitarist) i Jay Jay (French, gitarist) postali bend. I to je značajno. Ponude su stale stizati i interes je postojao za ponovno okupljanje. Nazvao sam dečke i rekao: ‘Što mislite?’ Mislim, gotovo kao izazov svakome od nas, možemo li: ‘Još jednom. Možemo li to učiniti još jednom?’“ I sigurno imamo ljude poput (Paula) McCartneyja i (Micka) Jaggera i Alicea Coopera, i Ozzyja – neka počiva u miru – i kako možeš reći, pa, imam 70 godina. Prestar sam. Pa su dečki rekli: ‘Ozbiljno?’ Rekao sam: ‘Ozbiljno. Još jednom. Učinimo to još jednom.'”

Dee Snider je također spomenuo činjenicu kako ponovno okupljanje neće uključivati ​​dugogodišnjeg basista Marka Mendozu. Umjesto njega, na turneji će svirati Russell Pzütto koji je već bio dio benda u prošlosti, a bio je i na turneji za Sniderove solo projekte.

„Mogu samo jednostavno reći kako su to nepomirljive razlike i to nije sve“, izjavio je Dee o Markovoj odsutnosti s ponovnog okupljanja, „Ne želim ulaziti u detalje i ne želim ići tim putem. I neću. Ali imamo nepomirljive razlike. Ljudi se mijenjaju, i kako god bilo, i ne kažem kako se on promijenio; možda smo mi promijenili… što god to bilo. Dakle, pri odlučivanju koga uzeti svirati bas gitaru, moj basist na posljednja dva Dee Snider albuma, ‘For The Love Of Metal’ i ‘Leave A Scar’, bio je Russ Pzütto. Bio je i Mark Mendozin bas tehničar i sjajan je basist… Dakle, odradio je nevjerojatan posao na ta dva albuma. Bio je sjajan tip za turneju. Cijeli bend ga je poznavao iz godina rada s Twisted-om i opet se činio kao vjerojatan izbor. Zapravo, jednom je bio Markov izbor za zamijenu. I jedan koncert, bio je u Belgiji na Graspopu kad Mark nije mogao doći, pa je Russ uskočio i svirao s. Eto, on je zapravo već jednom nastupao s bendom.“

Posljednja turneja bila je 2016. kad su, među osam europskih datuma, nastupili na Nova Rock festivalu u Austriji. Bila je to oproštajna turneja u čast preminulom bubnjaru A.J. Perou kojeg je zamijenio Mike Portnoy (Dream Theater).

Foto: Vedran Levi