Pioniri elektronike Kraftwerk najavili novi live album i 3D kolekciju video snimki
22. travnja 2017.
Nikola Knežević (2452 Članci)
Podijeli

Pioniri elektronike Kraftwerk najavili novi live album i 3D kolekciju video snimki

Njemačka grupa Kraftwerk koja se smatra jednim od pionira elektronske glazbe poznata je po sjajnim live izvedbama svojih albuma, a upravo će te snimke biti dio novog live albuma.

Njihovi koncerti su spoj sjajne glazbe i 3D efekata čime posjetitelji dožive jedan veličanstveni multimedijalni spektakl. HD snimke tih nastupa čak su bile i dio izložbi u muzejima suvremene umjetnosti diljem svijeta. A Kraftwerk su sada najavili njihovo novo live izdanje “3D The Catalogue”, kompletne audio i video snimke albuma “Autobahn”, “Tour De France” i “Techno Pop” te neke snimke ostalih 5 albuma “Radioactivity”, “Trans Europe Express”, “The Man-Machine”, “Computer World” i “The Mix.

U prodaju će izaći i Blu-Ray izdanje s knjižicom od 228 stranica, a kao i CD, DVD, vinyl i download izdanje bit će objavljeno istoga dana. Pripremili su i skraćenu verziju koja će sadržavati skraćene snimke s 8 njihovih nastupa, također na Blu-Rayu, DVD-u i dvostrukom vinylu. Datum objave ovih izdanja je 25. svibnja.

Ujedno će Kraftwerk odraditi veliki broj koncerata ove godine u Velikoj Britaniji:

Tues June 06 2017 – OXFORD New Theatre
Wednesday June 07 2017 – BRIGHTON Centre
Fri June 02 2017 – DUBLIN Bord Gais Energy Theatre
Sat June 03 2017 – DUBLIN Bord Gais Energy Theatre
Sun June 04 2017 – BELFAST Waterfront Hall
Fri June 09 2017 – GLASGOW Royal Concert Hall
Sat June 10 2017 – EDINBURGH Usher Hall
Sun June 11 2017 – LIVERPOOL Philharmonic Hall
Tue June 13 2017 – BIRMINGHAM Symphony Hall
Wed June 14 2017 – GATESHEAD Sage
Thu June 15 2017 – SHEFFIELD City Hall
Sat June 17 2017 – BRISTOL Colston Hall
Sun June 18 2017 – NOTTINGHAM Royal Concert Hall
Mon June 19 2017 – MANCHESTER Bridgewater Hall
Wed June 21 2017 – LONDON Royal Albert Hall
Thu June 22 2017 – LONDON Royal Albert Hall
Fri June 23 2017 – LONDON Royal Albert Hall