“The Irishman” najveći gubitnik Zlatnog globusa
6. siječnja 2020.
Music Box (6686 Članci)
Podijeli

“The Irishman” najveći gubitnik Zlatnog globusa

U Beverly Hills Hiltonu u nedjelju 5. siječnja održana je dodjela nagrada Zlatni globus te smo saznali sve ono najbolje od filmske i TV produkcije u 2019. godini.

“The Irishman” ostao je bez ijedne nagrade iako je imao pet nominacija. Tarantinom “Once Upon A Time…In Hollywood” imao je pet nominacija i dobio je tri nagrade. Što se tiče TV produkcije “Chernobyl” i “Fleabag” pobjednici su večeri.

Posebne nagrade, Carol Burnett i Cecil B. DeMille nagradu, dobili su Ellen DeGeneres i Tom Hanks.

Evo svih dobitnika:

Najbolji dramski film
1917 – pobjednik
The Irishman
Joker
Marriage Story
The Two Popes

Najbolja glumica u dramskom filmu
Cynthia Erivo, Harriet
Scarlett Johansson, Marriage Story
Saoirse Ronan, Little Women
Charlize Theron, Bombshell
Renée Zellweger, Judy – pobjednica

Najbolji glumac u dramskom filmu
Christian Bale, Ford V Ferrari
Antonio Banderas, Pain And Glory
Adam Driver, Marriage Story
Joaquin Phoenix, Joker – pobjednik
Jonathan Pryce, The Two Popes

Najbolji mjuzikl ili komedija
Dolemite Is My Name
Jojo Rabbit
Knives Out
Once Upon A Time… In Hollywood – pobjednik
Rocketman

Najbolja glumica u mjuziklu ili komediji
Ana De Armas, Knives Out
Awkwafina, The Farewell – pobjednica
Cate Blanchett, Where’d You Go, Bernadette
Beanie Feldstein, Booksmart
Emma Thompson, Late Night

Najbolji glumac u mjuziklu ili komediji
Daniel Craig, Knives Out
Roman Griffin Days, Jojo Rabbit
Leonardo DiCaprio, Once Upon A Time… In Hollywood
Taron Egerton, Rocketman – pobjednik
Eddie Murphy, Dolemite Is My Name

Najbolji animirani film
Frozen 2
How To Train Your Dragon: The Hidden World
The Lion King
Missing Link – pobjednik
Toy Story 4

Najbolji film na stranom jeziku
The Farewell
Les Misérables
Pain And Glory
Parasite – pobjednik
Portrait Of A Lady On Fire

Najbolja sporedna glumica u svim kategorijama
Kathy Bates, Richard Jewell
Annette Bening, The Report
Laura Dern, Marriage Story – pobjednica
Jennifer Lopez, Hustlers
Margot Robbie, Bombshell

Najbolji sporedni glumac u svim kategorijama
Tom Hanks, A Beautiful Day In The Neighbourhood
Anthony Hopkins, The Two Popes
Al Pacino, The Irishman
Joe Pesci, The Irishman
Brad Pitt, Once Upon A Time… In Hollywood – pobjednik

Najbolji redatelj
Bong Joon-ho, Parasite
Sam Mendes, 1917 – pobjednik
Todd Phillips, Joker
Martin Scorsese, The Irishman
Quentin Tarantino, Once Upon A Time… In Hollywood

Najbolji filmski scenarij
Noah Baumbach, Marriage Story
Bong Joon-ho, Han Jin-won, Parasite
Anthony McCarten, The Two Popes
Quentin Tarantino, Once Upon A Time… In Hollywood – pobjednik
Steven Zaillian, The Irishman

Najbolja originalna filmmska glazba
Alexandre Desplat, Little Women
Hildur Guönadóttir, Joker – pobjednik
Randy Newman, Marriage Story
Thomas Newman, 1917
Daniel Pemberton, Motherless Brooklyn

Najbolja originalna pjesma u filmu
‘Beautiful Ghosts’, Cats
‘I’m Gonna Love Me Again’, Rocketman – pobjednik
‘Into The Unknown’, Frozen 2
‘Spirit’, The Lion King
‘Stand Up’, Harriet

Najbolja dramska TV serija
Big Little Lies
The Crown
Killing Eve
The Morning Show
Succession – pobjednik

Najbolja glumica u dramskoj TV seriji
Jennifer Aniston, The Morning Show
Olivia Colman, The Crown – pobjednica
Jodie Comer, Killing Eve
Nicole Kidman, Big Little Lies
Reese Witherspoon, The Morning Show

Najbolji glumac u dramskoj TV seriji
Brian Cox, Succession – pobjednik
Kit Harington, Game Of Thrones
Rami Malek, Mr Robot
Tobias Menzies, The Crown
Billy Porter, Pose

Najbolja TV serija (mjuzikl ili komedija)
Barry
Fleabag – pobjednik
The Kominksy Method
The Marvelous Mrs Maisel
The Politician

Najbolja glumica u TV seriji (mjuzikl ili komedija)
Christina Applegate, Dead To Me
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs Maisel
Kirsten Dunst, On Becoming A God In Central Florida
Natasha Lyonne, Russian Doll
Phoebe Waller-Bridge, Fleabag – pobjednica

Najbolji glumac u TV seriji (mjuzikl ili komedija)
Michael Douglas, The Kominsky Method
Bill Hader, Barry
Ben Platt, The Politician
Paul Rudd, Living With Yourself
Ramy Youssef, Ramy – pobjednik

Najbolja limitirana serija ili TV film
Catch-22
Chernobyl – pobjednik
Fosse/Verdon
The Loudest Voice
Unbelievable

Najbolja glumica u limitiranoj seriji ili TV filmu
Kaitlyn Dever, Unbelievable
Joey King, The Act
Helen Mirren, Catherine The Great
Merrit Wever, Unbelievable
Michelle Williams, Fosse/Verdon – pobjednica

Najbolji glumac u limitiranoj seriji ili TV filmu
Christopher Abbott, Catch-22
Sacha Baron Cohen, The Spy
Russell Crowe, The Loudest Voice – pobjednik
Jared Harris, Chernobyl
Sam Rockwell, Fosse/Verdon

Najbolja sporedna glumica u seriji, limitiranoj seriji ili TV filmu
Patricia Arquette, The Act – pobjednica
Helena Bonham-Carter, The Crown
Toni Collette, Unbelievable
Meryl Streep, Big Little Lies
Emily Watson, Chernobyl

Najbolji sporedni glumac u seriji, limitiranoj seriji ili TV filmu
Alan Arkin, The Kominsky Method
Kieran Culkin, Succession
Andrew Scott, Fleabag
Stellan Skarsgård, Chernobyl – pobjednik
Henry Winkler, Barry

Carol Burnett nagrada
Ellen DeGeneres

Cecil B. DeMille nagrada
Tom Hanks