Novi glazbeni projekt na sceni Choosh objavio singl „Hladan kamen svemira“

Istaknuta varaždinska flautistica i nekadašnja članica rock grupe The Mindmills Melanija Gradečak i producent ambijentalne elektroničke glazbe Emil Herceg imaju novi glazbeni projekt pod nazivom Choosh.

U središtu projekta je pokret tijela koji se pretače u zvuk, teče kroz ritam u fluidne efekte te atmosferom širi emotivni doživljaj glazbe. Choosh povezuje zvuk, dah i kretanje u jedinstven audiovizualni prostor posebni primjetan na njihovom prethodnom singlu „Vibracija“.

Ovaj projekt se od samog početka razvijao u dva glazbena smjera, elektroničkom alternativnom popu i psy chillu, a od početka 2026. godine su objavili ukupno četiri autorske pjesme koje će se zajedno s još par novih naći na njihova dva  EP-a planirana za jesen ove godine.

Novi singl “Hladan kamen svemira” koji su predstavili ovih dana govori o putu prema cjelovitosti protagonistice koja shvaća da ljubav sama po sebi nije dovoljna da izgradi ili održi odnos živim. Dok se protagonist hrani pažnjom i slikom koju o sebi dobiva kroz njezin pogled, ona odbija sudjelovati u toj igri. On bira vlastitu kraljevsku iluziju, a ona bira ljubav kao životni princip. U suštini ovdje se ne govori samo o jednoj osobi iako je jedna osoba bila okidač koji je aktivirao sjećanje na čitav obrazac koji je protagonistica birala. Time pjesma prelazi iz autobiografske u arhetipsku. “Kralj” često nije jedna osoba nego je tip dinamike koju treba zamijeniti novom.

Sama pjesma je oblikovana u dva dijela. Prvi je atmosferičan i postupno se gradi, dok drugi donosi plesnu energiju i slojevite, ritmične vokale koji vode prema vrhuncu pjesme i solističkoj dionici flaute.